Szeklerszczyzna. Mapa

Szeklerszczyzna. Mapa
  • Autor: -
  • ISBN: 963 86808 9 X
  • Liczba stron:
  • Cena: 28 PLN

Skala: 1:200 000
Miejsce wydania: Węgry, Budapeszt

Opis tytułu:
Mapa Szeklerszczyzny (Székelyföld) opracowana przez węgierskie wydawnictwo Gizi Map, wydana ze wzmocnioną, tekturową okładką, która stanowi naturalne zabezpieczenie mapy. Na zewnętrznej okładce umieszczono bardzo ogólną, polityczną mapkę tej części Europy, w której położony jest region przedstawiony na mapie.

Mapa posiada legendę opisaną kilkoma językami, m.in.: węgierskim, rumuńskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim.
Na mapie znajdziemy takie informacje jak: drogi podzielone na cztery kategorie wraz z oznaczeniami tych ważniejszych i odległościami w kilometrach, przebieg linii kolejowych, granic administracyjnych i państwowych. Na mapie można zobaczyć ponadto położenie: świątyń oznaczonych różnymi sygnaturami w zależności od wyznania, bazy turystycznej, punktów widokowych, wielu obiektów przyrodniczych.

Mapa posiada siatkę geograficzną, na której dodatkowo każde pole pomiędzy pełnymi wartościami podanymi w stopniach, jest oznaczone za pomocą liter w pionie i cyfr w poziomie. Ułatwia to odszukanie miejscowości, bowiem w indeksie nazw znajdującym się obok mapy, właśnie za pomocą tych oznaczeń opisano ich dokładną lokalizację.

Szeklerszczyzna jest nazwą używaną do określenia regionu w Rumunii zamieszkanego przez węgierską mniejszość narodową. Region ten jest położony w południowo-wschodniej części Transylwanii.

Skala: 1:200 000