Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła

Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła
  • Autor: Michał Kruszona
  • ISBN: 978-83-7506-354-7
  • Liczba stron: 299
  • Cena: 37 PLN

Kresy zawsze mnie fascynowały. Książka Kruszony to jedna z najbardziej uroczych i tajemniczych wypraw, w jakie się wybrałem. Nie mam już teraz wątpliwości, że kresy Europy leżą w Rumunii. Tutaj magia, mistycyzm i cywilizacja bizantyńsko-łacińska stworzyły unikalny kulturowy tygiel. Z niego wyrasta drzewo dobra i zła naszej europejskiej kultury. Kruszona spotyka współczesne reinkarnacje demona Drakuli i ludzi niezwykle otwartych i przyjaznych. Pełnych naturalnej, pierwotnej gotowości. To oni wyzwalają chęć powrotu. Tadeusz Zysk Wydawca
Szczegółowe badania grobu poczyniono w 1933 roku. Ku zaskoczeniu naukowców znaleziono w miejscu pochówku Drakuli kości konia, a między nimi pierścień władcy, który wedle przypuszczeń należał do Vlada Tepesza. Ta udokumentowana historia dodała jeszcze smaczku niezwykłej legendzie, która pobudza wyobraźnię milionów ludzi na świecie.
O autorze:
Michał Kruszona - ur. w 1964 r. w Poznaniu, ukończył historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prace magisterską napisał z chasydyzmu, fascynuje go Rumunia, a niniejszą książkę poświęcił poszukiwaniu diabła - zabawny człowiek. Ma poczucie humoru i zaciekawienia.
Wojciech Cejrowski